ČR 2008 zdobí obrazce v obilí i kruhy v trávě, sněhu i na ledu

Kruhy, linie a obrazce se objevují po celé planetě Zemi odpradávna. Dle satelitních snímků jsou záhadné i tvary povrchu naší planety – linie a trojúhelníky pobřeží i jezer, geometrické tvary patrné pod hladinou oceánů. Jde snad o výsledek dávného planetárního inženýrství?

Stejně záhadné jsou obrazce, linie, kruhy a mandaly rozeseté po pouštích, planinách, horách i strmých skaliskách naší krásné planety. Zdobí planetu tisíce i miliony let, nové však neustále přibývají – v hlíně, písku, ve sněhu i ledu, na vodě a v různých zemědělských plodinách.

V ČR se objevily 28.3.2008 kruhy v trávě kolem obcí Bartoňov i Habartice na Šumpersku. Byly uspořádány do tvarů pajduláků, kříže, činky, představovaly řád – jiné vířivou teorii chaosu. Nabádaly k přemýšlení stejně jako piktogramy v obilí:

http://pliskova.blog.idnes.cz/c/33566/Komu-se-neleni-tomu-se-zeleni.html

13.5.2008 Nad Jeseníky v době vojenského cvičení na Libavě gripeny -vyzbrojené novými raketami AMRAAM schopnými zneškodnit i cíl, který pilot vizuálně nevidí – pronásledovali neznámé objekty:

http://pliskova.blog.idnes.cz/c/37127/Gripeny-zavodily-s-UFO.html

V průběhu léta hlásili občané výskyt obrazců v obilí o průměrech 40-100 metrů:

28.- 30.6.2008 Kruhy v  zeleném obilí u Teplic – nejdřív jeden a pak další kolem celé obce Štěrbina:

http://teplicky.denik.cz/zpravy_region/v-poli-se-objevily-podivne-kruhy-20080701.html

28.6.2008 Jítrava na Liberecku:

Jítrava virtuálně:www.virtualczech.cz/kraj-liberecky/373-liberec-kruhy-v-obili

http://tn.nova.cz/red/zajimavosti/zahadne-kruhy-v-obili-na-liberecku.html

http://pliskova.blog.idnes.cz/c/41674/Radar-XBR-Brdy.html

http://pliskova.blog.idnes.cz/c/57142/Pravda-o-kruzich-v-obili.html

2.7.2008 Méďa u Hluku, datum vzniku je neuvěřitelné – podpis smlouvy o radaru XBR Brdy – a světový den UFO. Ze svahu nad městem vítal návštěvníky Dolňáckých slavností a všichni se jen smáli. Smíchu se neubránili ani kolegové, když medvídka v obilí uviděli – dokonalost tvarů jim však vyrazila dech. Ostatní záhadné jevy jistě dodnes nechápou – a bylo jich mnoho! Na googlemaps se méďa v lánu s blížícím se kombajnem směje dodnes:

http://pliskova.blog.idnes.cz/c/42292/V-Cechach-v-obili-radarovy-system-na-Morave-smejici-se-medved.html

http://pliskova.blog.idnes.cz/c/55784/Dosud-nezname-energie-a-sily.html

7.7.2008 Obrazec v ječmeni u pláže plumlovské přehrady zkoumali kolegové Pavel Kobza a Milan Delinger za prudkého deště ještě týž den:

http://prostejovsky.denik.cz/zpravy_region/kruhy-obili-20080707.html

Příští den ráno již zkoumali obrazec složité struktury vzniklý v průběhu noci na svahu nad silnicí z Prostějova na Plumlov. Obyvatelé Prostějova prožili zvláštní noc – po půlnoci je vzbudily podivné zvuky samočinně se spustivšího městského rozhlasu.

8.7.2008        Složitý obrazec v ječmeni nad pláží plumlovské přehrady vznikl opět v mokrém obilí, nad  ječmenem stočeném v dokonalém obrazci a umláceném dešti výstražně trčely vysoké plevelovité rostliny. Geometrickým základem obou obrazců je pentagram. Oba byly ozdobeny znakem směřujícím k vodě…

I plochu prostějovského letiště zdobily podivné linie jako na planině Nazca.

11.7.2008 Nahlášeny Lukinem 3 propojené kruhy nad Rousínovem u Brna,nalézt obrazec v dolíku uprostřed obrovského lánu nad městem bylo velmiobtížné – obklopen lidmi a důmyslně skryt:

6.8.2008 Nahlášen výskyt obrazce z propojených obrovských kruhů pod zámkem Kunštát – viditelný pouze ze zámecké vyhlídky:

11.7.2008 Při vyhlídkovém letu Radek Maxa vyfotil  agrosymbol v Líšově u Českých Budějovic:

http://ceskobudejovicky.denik.cz/zpravy_region/ufoni_cb20080711.html

21.7.2008 informoval Znojemský deník o nálezu obrazce tvaru rébusu u Tasovic, při trati Dyje – Hodonice, okamžitě jsme se tam vydali, neboť žně vrcholily:

 Linie jednoduchých geometrických tvarů vytváří dojem snadno čitelného rébusu:

8 cípá hvězda, v ní výrazný kříž + 3 obdélníky + kruh s rozdělením na polokruhy čili nahoře a dole + malý čtverec uprostřed větší geometrické plochy

„Z hvězd ve jménu kříže Ježíše Krista a sv. Trojice přicházíme v jednotě a harmonii shora dolů na planetu Zemi.“

Bílá energetická koule zachytitelná digitálním fotoaparátem i kamerou dotvrzuje velký význam duchovní i energetický tohoto zvláštního místa na naplaveninách řeky Dyje i sílu geometrických tvarů zdánlivě jednoduchého obrazce.

http://pliskova.blog.idnes.cz/c/49675/Zajimavosti-z-agrosymbolu-v-CR-2008.html

26.7.2008 v dolíku nad městem Králíky byla nalezena po nočním pózování diskovitého objektu nad Suchým vrchem 3 ramenná vrtule v obilí. Obrazec nebyl nahlášen místními obyvateli, ale pilotem, fotícím krajinu pro mapy.cz

V srpnu 2008 na Turnovsku zdokumentovali obrazec, lidé kolem něj chodili 3 týdny, aniž by výskyt nahlásili nebo se tvorbou pěticípé hvězdy vychloubali:

                           www.alef.i.sweb.cz/?mn_archive=2008-08

Zajímavou srpnovou raritou, jež zaujala i televizi Primu, byly kruhy v řepě – Zaloňov u Jaroměře – vzniklé pozastaveným růstem plodiny. Objevené koncem srpna, po předchozím pozorování diskovitého objektu mnoha občany v půli července, zdokumentovaného klubem Záblesk.

http://pliskova.blog.idnes.cz/c/49838/Kruhy-v-obili-nezvladne-racionalni-mysl-ale-logika.html

Kolik nádherných tvarů vzniká ročně po celé planetě?

ČR  ozdobily záhadné tvary i  průběhu zimy. Nad městečkem Králíky u větrné elektrárny se vytvaroval obrazec vrtule opět v nové plodině již v prosinci:

http://pliskova.blog.idnes.cz/66490/Kruhy-v-obili-i-v-zime-rarita-v-CR.html

Na nové plodině v jinovatce se stejně zobrazil i medvídek u Hluku.

U Brna mezi obcemi Šlapanice a Bedřichovice se 16/1 2009 v čerstvě napadaném sněhu objevily 2 zvláštní kruhy s široce rozhozenou zeminou:

UFO klub Zlín zdokumentoval i výskyt kruhů ze slámy na tenkém ledu řeky Rusavy v Pravčicích u Holešova:

 

Fenomén kruhů a obrazců tedy létem nekončí, objeví se kdykoliv a kdekoliv vždy v novém a nečekaném provedení.

Tento příspěvek byl publikován v Agrosymboly ČR, Piktogramy 2008. Vložit mezi oblíbené.

Komentáře jsou uzavřeny.