Obrazce v trávě, zeleném i zralém obilí 2010

„Ahoj – dnes jsem letěl na paraglidu a u obce Libouchec na Děčínsku je krásný obrazec v trávě…,“ sděluje  Josef Obořil 28/6 2010:

„Působí to na mě jako letní pohodička u vody“, říká Robin Vele v letní čas.

  

  

  

  

  Podívejte se však na obrazec s vlnami s odstupem času a událostí – záplavy sever Čech, tsunami Japonsko…

  A s odstupem času i událostí nakoukla na tyto stránky paní Alena Veselá a zaslala UFA v blízkosti letadla nad Děčínem – 28.6.2010 (14.35-15.14) nafotila válcovitou mateřskou loď včetně několika malých plavidel co lítaly kolem:  

 

 

  Zážitek paní Marie – připravila pro Osud.cz:

V červnu roku 2010 jsme se po oslavě narozenin mého malého synovce vraceli kolem 11. večer z Liberecka domů do Prahy. Když můj muž řídí, ráda se večer celou cestu dívám z okénka na hvězdy. Byli jsme u Mladé Boleslavi, když přímo před námi krásně zářil Měsíc a pod ním hvězdy ve tvaru podobném Velkému vozu. Právě tento tvar mě zaujal a říkám si, to je divné, Velký vůz takhle u Měsíce? Během okamžiku se tato formace 7 zářivých bodů začala rychle přibližovat – to už jsme tušili, že se něco divného děje. Pak se toto uskupení ulouplo jakoby z nebe a posadilo se vodorovně nad naše auto – odhadem pár desítek metrů. A viselo tak několik vteřin. Jelikož to bylo opravdu nečekané, partner za volantem začal nahlas vydávat tato slova:“Co to je, co to je, co to je?“
Pak se na voji odpojila dvě světla, seřadila se vedle sebe a pak frnk a zmizela. A za nimi pak zbytek formace. A nastalo hrobové ticho až do Prahy. Každý sám s telepatickou informací, budou u nás doma (tuto informaci jsme si s překvapením vzájemně sdělili po týdnu od tohoto zážitku).
A byly – 7 bodů se vznášelo nad polem a při dojezdu domů byly nad obzorem tak, abychom je stále viděli. Tak jsme zavolali našeho syna, který s námi na oslavě nebyl, aby si ten úkaz přišel také vychutnat.
Během následujícího týdne jsem získala odkaz na video „Poslové úsvitu“. Ten večer jsem u něho zůstala ukotvená až do dvou hodin do rána. Vážně jsem se nemohla odpojit, jako když potkáte člověka, který svět cítí podobně jako Vy. Ihned jsem objednala všechny knihy, které byly k dostání od Barbary Marciniak. A začala číst – a můj pohled na svět a na samu sebe se ještě více dramaticky měnil. Čím více jsem četla, tím více jsem zjišťovala, že některé mé myšlenky a postoje v dětství nebyly zavrženíhodné ani směšné.
Také jsem zjistila vícevrstevnatost slov v těchto knihách, kdy při opakovaném čtení máte pocit, že držíte v rukou stále novou knihu. Slova mají svůj vlastní rytmus, který si žije svým vlastním životem a vykonává na vašem vnímání svou vlastní práci…

  9/7 2010 nalezen obrazec u Jítravy na Liberecku – vše naleznete v článku i  3 odkazy na alba snímků piktogramu a deformace kolének od kolegů z Turnova i piktogramu a Bílých skal od mých přátel z Prahy:

http://pliskova.blog.idnes.cz/c/146669/Obrazce-nejen-v-obili-2010-v-CR-Libouchec-a-Jitrava.html

 

 
 
 
 
 Tvary nejen ploché – ale i plastické!

 

 

 

 

 

 

Nákres obrazce v Jítravě – pan Vele – i snímek shora Klubu Záblesk zachycují skutečný tvar piktogramu: diskovitý mimozemský objekt s kopulí i okénky a vysouvajícím se menším diskem…

 

   

 A krásný diskovitý objekt -též s okénky:

Detaily: 

 

 

 

Zajímavé světelné úkazy: 

 

 

 

 

 

 

 14/7 2010 v Radějově u Strážnice spatřil lesní inženýr od vodárny na protějším kopci nad vesnicí soustředné kruhy v obilí, starosta obce s redaktorem Hodonínského deníku výskyt ihned zdokumentovali – informaci převzaly i ostatní deníky:

http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/na-jizni-morave-se-opet-objevily-kruhy-v-obili.html

Snímky redaktora Zdeňka Šmída:

http://pliskova.blog.idnes.cz/c/147755/Kruhy-v-obili-2010-u-Straznice.html

Zajímavost dalšího vývoje dotváření obrazce v Radějově  na:  sluníčko – tvar spirálky jako  na Žuráni – kruh s kroužkem stojícího obilí uvnitř – jak se brzy objeví ve Velešovicích, dokladují snímky Pavla Roška 20/7:

  

14/7 2010 Šlapanice u Brna – veliký obrazec mezi kopci Žuráň a Horka spatřil z polní cesty místní občan, informaci sdělil badatelce paní Aleně Horké, ta pořídila první snímky:

Letecký snímek Adam Jandor – odkaz i na konci článku: http://pliskova.blog.idnes.cz/c/147680/Obrovsky-obrazec-2010-na-Zurani.html

Podvečerní snímky z nadhledu kamery v modelu vrtulníku pořídil Jiří Jeleček:

Nad obrazcem se zářící objekty objevovaly pravidelně – zachyceny jsou na snímcích návštěvníků:

Nad Šlapnicemi též dle svědectví občanů byly objekty ve večerních hodinách sledovány.

A do obrazců proudily davy lidí pokochat se nádherou tvarů i novými energiemi, jež nám přinášejí:

http://pliskova.blog.idnes.cz/c/148185/Do-obrazců-v-obili-proudi-davy-lidi.html

Lidé přicházeli i na pokosený obrazec vytvarovaný travním porostem, i na uvláčeném poli se rychle zobrazil. I na jarním snímku Pavla Ilkaniče – 6.5.2011 – je tmavém pruhu viditelná světelná stopa obrazce z minulého léta:

Mnozí stále hledají odpověď – KDO JE TVOŘÍ??? – neb „géniové“ naší vědy mlží:

http://pliskova.blog.idnes.cz/c/148465/Genius-nasi-vedy.html

 

A vzápětí – čučela celá Morava – nikdy nebyly obrazce v ČR takhle na očích všem:

28/7 2010 pořídila paní Hana Braunová u Velešovic krásné snímky obrazce viditelného ze staré cesty i z dálnice Vyškov – Brno:

Snímky obletěly na stránkách Deníku celou Moravu, na videu Italů, považujících si nejen svých obrazců, nyní oblétávají obrazce z JM celý svět:

http://www.youtube.com/watch?v=hN-3EKiMaiU

Zajímavostí přibývalo, článků též, jsou v něm snímky a krátká videa brněnské televize i článek Vyškovského deníku:

http://pliskova.blog.idnes.cz/c/149188/Kruhy-Velesovice-2010-cuc-clovece.html

ČT Brno brzy nějak obrátila – odborník na agrosymboly Jan Černý též, od roku 2006 vidí všude samé „padělky“:

http://pliskova.blog.idnes.cz/c/149426/Cuc-Honziku-kdo-vytvari-kruhy.html

Kouzelné video ČT 2 Brno s váženými pány astronomy s brněnské hvězdárny hopkajícími s prkýnkem a provázkem v obilí – již zde bohužel neuvidíte, nějak se z odkazu vytratilo, asi to ČT 2 přehnala – bylo však fantastické:

http://pliskova.blog.idnes.cz/c/150538/A-cucme-vsichni-jak-to-s-kruhy-je.html

Obrazce v obilí v krajině bitvy tří císařů jsou častým jevem:

http://pliskova.blog.idnes.cz/c/153996/Kruhy-v-obili-ve-zvlnene-krajine-bitvy-3-cisaru.html

Jejich nádheru z výše zachytil pilot Vladimír Mixa a Airshots.cz

 Kruhy v obilí jsou součástí procesu transformace Země i člověka:

http://pliskova.blog.idnes.cz/c/150151/Tajemstvi-katedral-i-kruhu-v-obili.html

 11/8 byl obrazec pokosen a v polovině srpna na žlutém strništi nádherně zářily sytě zelené kruhy – obrazec se skvěl na Krátkých svazích opět! I koncem září na uvláčeném poli se zřetelně vytvaroval – jak ukazuje snímek Hany Braunové z 20.9.2010:

 Veselé snímky z brouzdání se v zelených kruzích 25.9.2010 :    

                               http://aya.webpark.cz/indexkruhy3.htm

11/8 2010 se narodila na Blanensku obrázková dvojčata: u Skalice nad Svitavou a Rozseče nad Kunštátem

Souvislosti byly úžasné, ani je nelze všechny popsat: 

http://pliskova.blog.idnes.cz/c/151268/4-obrazec-v-JM-kraji-u-Skalice.html

Zajímavé detaily stébel nezlomených – ale ožehnutých i useknutých – foto Josef Zaoral:

http://pliskova.blog.idnes.cz/c/151726/Obrazec-Rozsec-nadKunstatem-2010.html

V nádherném srpnovém dni jsme navštívili a zdokumentovali obrazce na Blanensku s Alenou Horkou.

Moje první návštěva a hledání obrazců bylo složitější, předběžné informace o místě výskytu jsme měli k dispozici, pánové z Brna přijeli hned ráno a fotili obrazec v dešti. My ženy jsme však brouzdaly v dešti po Skalici a úmorně hledaly cestu k obrazci – nebylo to jednoduché, ale úsilí bylo odměněno vykouknutím sluníčka a krásnými zážitky a pocity v obrazci.

Zážitky a pocity v kruzích 2010 popsaly ve svých článcích Věra a Kateřina Tomisovy:

http://celeborn.cz/Clanky/Moje-prvni-obrazce-v-obili-skutecne-zazitky-cervenec-srpen-2010

http://celeborn.cz/Clanky/Dojmy-z-kruhu-v-obili

Zajímavé informace o kruzích v obilí v ČR z pohledu nejen mého – i mých kolegů – zachytil ve filmu KRUHY  V OBILÍ režisér Viliam Poltikovič:   www.vii.sk/video/6mfh3n3575/dokument-kruhy-v-obili/

http://pliskova.blog.idnes.cz/c/156765/Pozvanka-myslet-jinak.html

Tento příspěvek byl publikován v Piktogramy 2010, pliskova.tona@seznam.cz PLISKOVA.BLOG.IDNES.CZAgrosymboly ČR. Vložit mezi oblíbené.

Komentáře jsou uzavřeny.